Pensjonat Szałas pod Szymoszkową

Zlokalizowany jest na południowo zorientowanej działce ale na dość znacznym wzniesieniu. Od frontu budynku znajduje się parking na którym swobodnie mieszczą się samochody gości wszystkich pokoi i apartamentów. Pensjonat Szałas pod Szymoszkową to świetna baza wypadowa do planowanych wycieczek w góry. Pamiętaj aby przed wyjściem zaplanować swoją trasę albo przynajmniej sprawdź mapę turystyczną

Do dyspozycji gości oddajemy również przestrzenie wspólne:

  • Przytulna przestrzeń kominkowa, gdzie razem z rodziną odpoczniesz po powrocie z gór.
  • Jadalnie śniadaniową gdzie spokojnie przygotujesz i zjesz śniadanie.
  • W pełni wyposażoną kuchnię, przylegającą do jadalni śniadaniowej

Ogród w Szałas pod Szymoszkową

Budynek stoi w otoczeniu zieleni, starych dużych drzew liściastych i iglastych oraz kilku drzewek owocowych. Posiada także przygotowane miejsce na grilla ze stołem i ławkami schowanymi pod 30 letnią jabłonką. Jest tu sporo miejsca na zabawy z dziećmi.

Widoki

Lokalizacja pensjonatu na górce sprawia że nawet z parkingu ale przede wszystkim z każdego piętra budynku rozciąga się niezwykła panorama na całe pasmo Tatr. Szczególnie zachwycająca w okresach jesiennych (feria barw) oraz wiosny (intensywna zieleń kontrastująca z białymi szczytami wyższych gór). W dość gęsto już zabudowanym Zakopanym (i okolicach) taki widok nie jest już tak często spotykany.

Centralnie na wprost (od południa) znajduj się pasmo Giewontu oraz Czerwone Wierchy. Po lewej stronie bez problemu można zobaczyć Kasprowy Wierch i okolice.

Z kolei od Północnej strony widoczne jest pasmo Gubałówki, zarówno historyczny już wyciąg narciarski Butorowy, poprzez stoki Szymoszkowej aż po centralną polanę Gubałówki (w okolicy masztu TV)