COVID-19

]Zasady zapobiegania pandemii

 

          Szanowni Państwo, w trosce o bezpieczeństwo naszych gości oraz nas samych poniżej przedstawiamy zbiór zasad które stosujemy w naszym pensjonacie, aby umożliwić Wam maksymalnie komfortowy pobyt przy zachowaniu najwyższej możliwej ostrożności. Zdajemy sobie sprawę, że część z nich powoduje różnorakie utrudnienia, niemniej to właśnie dzięki nim chcemy, aby pensjonat był miejscem bezpiecznym.
Uwaga: Przyjmujemy klientów będących w podróży służbowej 

Przygotowanie apartamentów

 

W ramach przygotowania każdego apartamentu przed przybyciem nowych gości, prowadzone są następujące zabiegi:
 • Dezynfekcja łazienek i urządzeń sanitarnych w wysokiej temperaturze (powyżej 100o C) za pomocą specjalnych parownic,
 • Dezynfekcja urządzeń sanitarnych za pomocą środków chemicznych,
 • Dezynfekcja elementów wyposażenia m.in. piloty, klamki, włączniki, kontakty, powierzchnie płaskie w tym stoły, stoliki nocne, regały, półki za pomocą spirytusowych płynów odkażających
 • Bielizna pościelowa każdorazowo prana w wysokiej temperaturze i maglowana w temp. ok 200o

 

 Pomieszczenia wspólne

 

Pomieszczenia wspólne tj. jadalnia, kuchnia, sala kominkowa pozostają otwarte, ale możliwość korzystania z nich wymaga wcześniejszej rezerwacji na następujących zasadach:
 • W kuchni i połączonej z nią jadalni w jednym czasie mogą przebywać wyłącznie goście z jednego apartamentu (lub z kilku, jeśli jest to jedna grupa)
 • W sali kominkowej mogą w jednym czasie przebywać wyłącznie goście z jednego apartamentu (lub z kilku, jeśli jest to jedna grupa)
 • Rezerwacja jadalni/kuchni oraz sali kominkowej uzupełniana jest dzień wcześniej samodzielnie przez gości, na formularzu dostępnym przy wejściu. Prosimy o wpisywanie godziny rozpoczęcia i zakończenia rezerwacji – maksymalnie 30 minut, począwszy od g. 6:00 do godziny 23:00
 • W przypadku braku rezerwacji można skorzystać z w/w pomieszczeń tylko w sytuacji, w której nikt w nich obecnie nie przebywa i zamierzamy opuścić pomieszczenia przed kolejną wpisaną rezerwacją.

 

 Środki dezynfekcyjne

 

W pensjonacie dostępne do użytku gości są środki ochrony osobistej – środki dezynfekcyjne (płyny w dozownikach i atomizerach).  Środki te dostępne są w pomieszczeniach wspólnych pensjonatu oraz przy wejściu. Każdorazowo przed i po skorzystaniu z przestrzeni wspólnej (kuchnie/jadalnia) prosimy o zdezynfekowanie (spryskanie atomizerem i wytarcie) wyposażenia i urządzeń z których skorzystaliście.
Pensjonat nie zaopatruje gości w środki indywidualnej ochrony (m.in. maseczki)

 

Zasady ogólne

 

 Ze względu na systematycznie zmieniającą się sytuację nie publikujemy szczegółowych zasad postępowania, ale przypominamy:
 • należy bezwzględnie stosować się do rozporządzeń i ustaw w ramach których wytyczane są zasady postępowania i zachowania w trakcie pandemii,
 • ponieważ przygotowanie apartamentów obecnie jest znacznie bardziej czasochłonne uprzejmie prosimy o przestrzeganie godzin przyjazdu i wyjazdu,
 • Prosimy o zachowanie dystansu a w szczególności wymagamy przestrzegania zasad rezerwacji przestrzeni wspólnych.